Postele

Postele vyrábíme z kvalitního, výběrového dřeva - převážně smrk, borovice, buk a dub. Dřevo si sami sušíme a to Vám zaručí dlouhodobou životnost postele a zároveň dostupnou cenu. Výroba postelí z masivu na míru se vyznačuje vysokou kvalitou řemeslného zpracování a snadnou montáží.

Na přání lze postel namořit do různých odstínů nebo je možné ji dodat bez povrchové úpravy pro možnost vlastního namoření. Oblíbená je například bílá a hnědá barva postele. Každá postel může být vybavena úložným prostorem různého typu.

Povrchová úprava postelí je prováděna ekologickými, vodou ředitelnými laky. Lak je odolný vůči vlhkosti, oděru a poškrábání. Zabraňuje předčasnému stárnutí dřeva tak, aby postel vypadala stále jako nová.

 

Jak vybrat správnou postel

Výběr velikosti postele je vždy individuální. Někdo má rád a vyžaduje velikou postel a někomu postačí menší. Obecně lze říci, že velikost postele záleží na velikosti člověka a prostoru, který má k dispozici. Dělka postele by měla být stanovena minimálně na délku člověka a rozšířena o patní prostor což je vzdálenost cca 20-25cm. Šířku postele můžeme stanovit dle potřeby. Jednolůžková postel obvykle má šíři 90x200 cm, manželské postele 140 x 200cm, 160 x 200 cm nebo 180 x 200 cm. Výška postele je důležitá hlavně z hygienických důvodů a pohybuje okolo 45-55 cm. Délka postele může být i 220 nebo 240 cm.

Důležitým faktorem u postele je rovněž tloušťka materiálu, ze které je vyrobena. Asi nikdo nechce, aby při sebemeším pohybu postel vrzala a skřípala. Naše postele jsou vyrobeny tak, aby byly pevné a stabilní. Levné postele ze slabého dřeva tedy u nás nehledejte. Masiv je masiv.